Warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „O stroju górali z Pienin”

Pijalnia Wód Mineralnych [Zobacz inne wydarzenia w tym miejscu]

Termin: 26 lipca 2020 (niedziela)

Warsztaty poprowadzi Monika Ziemianek – Sztajer

Chcesz poznać bliżej piękny i barwny strój górali pienińskich? Lubisz malować?

Przyjdź na warsztaty plastyczne prowadzone przez Monikę Ziemianek- Sztajer, która wprowadzi w świat fantastycznych pienińskich wzorów i motywów.

Monika Ziemianek – Sztajer urodzona w Nowym Targu obecnie mieszka i tworzy w Tylmanowej. Z zawodu terapeuta zajęciowy. Od 20 lat zajmuje się ceramiką artystyczną oraz masami plastycznymi. Jest samoukiem, niemniej jednak wypracowany przez siebie warsztat stara się wydoskonalać na różnego rodzaju certyfikowanych warsztatach rękodzieła artystycznego. Działa w ramach Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, a jej prace można oglądać w Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, gdzie prowadzi też warsztaty artystyczne. Swoimi umiejętnościami dzieli się także w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Szczawnicy. Za najważniejsze w uprawianiu sztuki uznaje promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, marzy o otwarciu własnej pracowni ceramicznej.

Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty plastyczne odbywają się w ramach cyklu „Spotkania z Kulturą Pienińską 2020”, organizowanego przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego.  Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”

Wydarzenie organizowane z zachowaniem aktualnych zaleceń sanitarnych .

 

Telefon
+48 18 540 04 22
Strona WWW
Adres
Plac Dietla 1, 34-460 Szczawnica
 

Grupa Thermaleo zastrzega sobie prawo do zmiany programu atrakcji.

© 2014 Thermaleo Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone