Plenerowe pokazy rzeźby regionalnej - Marek Dziedzina, Marek Wolak

Plac Dietla [Zobacz inne wydarzenia w tym miejscu]

Termin: 02 sierpnia 2020 (niedziela), godz. 10:00

Chcesz zajrzeć do warsztatu artysty rzeźbiarza? Przyjdź na Plac Dietla i weź udział w plenerowych pokazach rzeźby regionalnej .

Proces tworzenia oraz część swego dorobku artystycznego zaprezentują dwaj miejscowi rzeźbiarze: Marek Dziedzina i Marek Wolak. Choć obaj mieszkają i tworzą w Szczawnicy, a rzeźba w drewnie jest ich główną domeną artystyczną, to każdy z nich prezentuje diametralnie inne podeści do sztuki.

Tym natomiast, co ich łączy, jest przejęcie zainteresowania rzeźbą regionalną od najbliższej rodziny. U Marka Dziedziny fascynacja sztuką ludową narodziła się pod wpływem wujka, znanego szczawnickiego rzeźbiarza - Henryka Zachwiei „Baltazara”. Marek Wolak przejął zamiłowanie do rzeźby od swego ojca, któremu towarzyszył od najmłodszych lat w twórczych działaniach.

Plenerowe pokazy rzeźby regionalnej odbywają się w ramach cyklu pn.: „Spotkania z Kulturą Pienińską” 2020, organizowanego przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”

Wydarzenie organizowane z zachowaniem aktualnych zaleceń sanitarnych .

 

 

Grupa Thermaleo zastrzega sobie prawo do zmiany programu atrakcji.

Poznaj atrakcje turystyczne Szczawnicy

© 2014 Thermaleo Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone